| 1234567893 a întrebat:

De ce parul meu cade asa usor? de la ce adica i-au de ex un fir si trag foarte usor de el si raman cu el in mana ma pieptam imi cand in jur de 25 de fire bag mana prin par i-au 2 3 fire de fiecare daca cand bag mana prin el la dus la fel cade 50 de fire cred care este cauza mea? am parul scurt 18 cm doar straight face am incercat sampoane anti cadere si nimic am parul blond, moale si subtire ps. daca am greseli de punctuatie scuzati-ma am 17 ani si stau in Portugalia de pe la varsta de 8 ani nu prea mai stiu gramadica din Romania multumescwinking dau funda cine ma ajuta

5 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Incearca si tu samponul de la Gerovital anti caderii parului pe varianta mov, care stimuleaza si cresterea parului! Si ai grija cu placa si ondulatorul, ca nu sunt prea sanatoase! Ar fi bine sa ai si o alimentatie sanatoasa, sa ai multe vitamine in corp.Bafta!

| 1234567893 explică (pentru CityOfSatan):

Nu folosesc decat pieptenul straight face placa niciodata sau ondulatorul nici macar nu am laughing

| briannutzza a răspuns:

Pai se poate intampla de la stres, de exemplu.Dar sa stii ca in fiecare zi din par trebuie sa pice 100 de fire.
Dar daca cade mai mult, foloseste un tratament cu petrol de la gerovital (nu neaparat de la ei) vreo luna si sa vezi ca nu o sa mai pice

| 1234567893 explică (pentru briannutzza):

Maica-mea imi zice sa nu folosesc ca cica nu pica asa mult dar eu zic ca se desprinde de radacina prea usor dar totusi folosesc chiar daca imi zice sa nu poate functioneaza

| flory96 a răspuns:

Spala'te cu sapun pentru bebelusi..eu asa am reusit!