| LarisaChe07 a întrebat:

De ce toate perechile de Air Force 1 fac gaura in talpa si se tocesc asa rau si foarte repede? M-am saturat de problema asta, e a 8-a pereche gaurita. Pot sa le fac ceva ca sa evit asta?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca ii folosesti intens. Si probabil nici calitatea nu e prea bună. Acolo au ei zona mai sensibilă.

| Simpatic a răspuns:

Intrebare din public cum ajungi la a 8-a pereche la un anumit model de incaltaminte daca ai observat ca nu este ce trebuie de la primele 2-3 perechi?

cu alte cuvinte daca un anumit parfum (original sau nu) simti ca nu persista, il cumperi si a doua oara dar si a 3-a?

| LarisaChe07 explică (pentru Simpatic):

Ii cumpar pentru ca in gama aia de pret de 500-600 de lei nu imi place altceva, referindu-ma la modul in care arata. Ii iau ca sa am ce pereche sa stric cand nu e prielnica vremea sau fac sport.

| Simpatic a răspuns (pentru LarisaChe07):

Pai din cate descrii ii folosesti in orice conditii chiar si conditii 'mai grele' si apoi te plangi ca se tocesc si strica, am zis te plangi asa la un mod figurat!

pai daca joc fotbal, bachet, ies in oras, ma bat cu golanii lovind cu piciorul, este normal sa se uzeze mai repede un "adidas" decat atunci cand folosesc o anumita pereche pentru mersul la servici, alta pereche pentru iesit in weekend, alta pentru sport etc

oricum nu se prea face incaltaminte foarte durabila in prezent, ca si in domeniul electronicelor (cat si alte domenii ce au cautare) in era capitalista, din viziunea producatorului si fabricilor, lucrurile trebuie sa tina putin ca cumparatorii sa cumpere des...

o sa apara acum si cei care au 2 perechi de incaltaminte la 100 de lei bucata si parca vad ca o sa-mi zica:
-mie imi tine 7 ani o pereche de incaltaminte! iar eu le-as raspunde
- cred si eu ca te tin atat, daca iesi din casa 1 data la 1 saptamana si atunci pana la biserica si inapoi!winking

| Lupică27 a răspuns:

Calitatea prea buna laughing)

| LarisaChe07 explică:

N-am auzit, dar macar stiu ca n-ai vazut tu.

| Korkodeln a răspuns:

Pentru ca sunt fake, Nike dureaza de il lasi la copii, problema e ca sunt 6-700RON aia originali.

| LarisaChe07 explică (pentru Korkodeln):

Ai raspuns de mai bine taceai, penultima pereche am luat-o de pe nike.com, si in 2 luni au facut gaura in talpa pe exterior gen. Ultima pereche a fost luata din Foot Locker din Afi Cotroceni Bucuresti, o luna de purtare si deja da semne ca o sa faca gaura in maxim cateva saptamani. Restul fost luati din magazine precum Buzz, Sizeer, JD tot din Afi sau tot direct de pe site-ul lor, deci problema sa fie fake este exclusa.

Ori am un mers mai ciudat si nu e prietenos cu materialul talpii, ori nu stiu. Doar ca eu imi iau perechile astea de Air Force 1 ca sa nu le stric pe cele mai bune, adica pe ploaie, la sport (fotbal, baschet
badminton, ping pong etc) si probabil de asta se uzeaza asa de repede.

| Korkodeln a răspuns (pentru LarisaChe07):

OK, asa sa fie, acum macar zi ce model ai luat din astia sa stim si noi:
https://www.nike.com/ro/w/air-force-1-shoes-5sj3yzy7ok

| FreddieM a răspuns (pentru LarisaChe07):

Dar tu nu realizezi ca acești pantofi nu-s destinați sportului? Eu am o perche de pantofi pentru alergat, deja am fugit 1500km și au talpa perfecta. Și nici nu costa o avere. Uite link
https://www.nike.com/ie/running/runningzoom-pegasus-37
Ia-ți similari, si nu mai ai probleme.
Cheers

| LarisaChe07 explică (pentru FreddieM):

Ba da, realizez, doar ca nicio pereche destinata sportului nu imi place cum arata, fie ea cat de scumpa posibil.

| SpoiledBrat a răspuns:

Ce demodat trebuie sa fi sa porți air force in 2024

| LarisaChe07 explică (pentru SpoiledBrat):

Vrei sa fac sportul in Jimmy Choo? Sau n-ai auzit?