| Seeniorita a întrebat:

De curand mi am taiat parul scurt, si s a dovedit sa nu mi stea asa bine la cat ma asteptam crying. Exista vreo metoda prin care sa grabesti procesul de crestere normal al parului?

3 răspunsuri:
| Katherineeeeeeee a răspuns:

Buna happy Si eu am facut la fel si imi pare foaarte rau straight face
Eu am incercat cu ulei de ricin [cu vitamina A ] si cu ulei de masline dar sincer nu prea a fost bun deoarece depinde si de par de exemplu mie parul imi ramanea foarte uleios chiar daca il spalam bine si daca mergem prin oras si il faceam cu placa imi arata si mai urat.
Am folosit si petrol... a fost bunicel dar iti ramane parul cu un miros foarte urat.
Insa am auzit ce ceva "tinctura de ardei iute" la farmacie, costa in jur de 7-8 lei... nu stiu ce sa zic despre el deoarece nu am folosit.

Sper ca ti-am fost de ajutor love struck

| ana27756 a răspuns:

Impletestel si la farmacie este sampoane cu petrol eu am parul lung si mie si despicat sad dar eu acum vreau sa folosesc petrol curat pe par multe persoane spune ca e foarte altele rad peste o sap ma apuc sa ma fac cu petrol si o sa ma fac pana de craciun daca vrei o sati sp daca mi-a crescut sau nu eu te-as sfatui cu petrol o sa vezi rezultate iti garantez nici nu te astepti sa-ti creasca asa de repede si til face si l-ai lucios daca crezi ca ti-am fost de folos funda:d

| hipsta a răspuns:

Nu! Nu folosii multe chimicale, mai rau faci. Parul in fiecare luna creste 1-2 cm. Am fost si eu ca tine cu parul scurt ( bob ), aveam parul foarte lung... Dar intr-un an si jumatate mi-a crescut la loc. Poti folosii sampoane pe baza de cheratina, nu iti va creste mai repede, dar parul o sa fie sanatos.
Daca chiar iti vrei parul lung inapoi, extensiile sunt o varianta happy xx