| Diana06 a întrebat:

De la cati ani este indicat sa te pensezi?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poti incepe aproape de la orice varsta, preferabil cu acordul parintilor. In mod normal dupa 13-15 ani. Succes!

| G a răspuns:

Nu este o varsta anume. te pensezi cand observi ca ai sprancenele prea groase.

| Tweetymrrr a răspuns:

Sincer nu iti recomand sa te pensezi decat daca se vede f urat.Este mai bine sa le lasi asa.si sa nu faci asta singura (poate cu ajutorul mamei tale) pentru ca este posibil sa-ti strici sprancenele sau sa nu le faci egale.In general, fetele se penseaza de la 14 ani big grin

| Skylerx a răspuns:

Pai mai bine de la 5 ani in sus. Dar pentru o ingrijire mai buna, niciodata. Eu nu am fost taiata niciodata (nu am fost pansata) dar am avut mana dreapta in ghips! Si acum o am (trebuie sa stau 3 saptamani in ea...)

| Anileda a răspuns:

De la 12 in sus.

| AdinaCrissa a răspuns:

Eu la 13

| Tourniquet a răspuns:

Depinde de fata. De exemplu, sunt unele fete cu firul sprancenei rar, altele des (ca mine, dar u m-am pensat inca, ma voi pensa prin clasa a-6-a).
De exemplu, mama s-a pensat la 20 si ceva de ani. laughing
O cunostinta, s-a pensat la 9 ani!

Deci, indiferent de varsta. Nu conteaza. Doar tipul de par care-l ai.

| BBAlyss a răspuns:

Eu nu m-am pensat niciodata dar o colega de-a mea(sunt pe a-VIII-a), deci are 14 ani, s-a pensat si arata foarte bine

| Bulinăăă a răspuns:

Eu in clasa a 7 a adica acum laughing

| SiMpLa a răspuns:

Pai depinde cum ai sprancenele.Eu de ex pe la 16 putin pentru ca nu am mare nevoie

| rahelyta a răspuns:

Nu este o varsta anume dar cu cat mai tarziu cu atat mai bine big grin

| Andrelutssa a răspuns:

Nu exista o varsta indicata pentru pensat, depinde de la persoana la persoana, unele fete au sprancenele groase si dese la o varsta frageda altele nu. E bine sa te pensezi cand consideri ca aceasta modificare te va face sa arati mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata
http://geografilia.blogspot.com (pentru cei interesati)

| elenush_6230 a răspuns:

Eu m-am pensat in clasa a7a big grin

xoxo:X

| georgyanahhhhhh a răspuns:

Cel mai idicat ar fi pe la 13-14 ani. insa depinde cat de dezvoltata esti

| crinaa a răspuns:

Eu una am facut-o la 12