| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani e indicat sa ai un prieten

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Prieten sau iubit?
Prietenii sunt necesari inca din copilarie, sunt importanti in procesul de socializare..., un iubit...hmm, atunci cand consideri ca merita sa iti petreci timpul cu cel care te atrage, atunci cand esti matura sa intelegi responsabilitatile unei relatii!

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cat de mic...totul este, sa intelegi, ce inseamna a "prieten"...

| psiholoaga a răspuns:

Prieteni e bine sa ai tot timpul.

| Dorinel a răspuns:

Eileen esti cu capu gandeste-te si tu daca isi face primul prieten la 17 ani cand isi incepe viata sexuala la 30 si face copii la 70, nu te gadesti putin la demnitatea ei/lui...doamne ce mentalitate ai

eileen
| eileen a răspuns:

Un prieten de sex opus este bine sa ai dupa ce te maturizezi cat de cat si dupa ce intelegi ce inseamna sa iubesti. Peste 17 ani.

| ramy_5584 a răspuns:

Dupa ce te maturizezi cat de cat si intelegi ceea ce inseamna sa ai un prieten. ce e aia iubire...nu te lua dupa toate pitipoancele de 12 ani care se ling pe strada cu baietii.stai linistita ca acei baieti stiu ca ele sunt inocente si ca le prosteste usor...asteapta doar sa le f**a. un prieten care sa tina la tine si sa nu astepte numa sex de la uh e bine sa ai pe la 17-18 ani...si el sa fie putin mai mare...19-20.putanii astia de 15-16ani nu au nimic in cap decat sex...
cum s-o ajuns lumea!

| kanamechidori a răspuns:

Am prietene de 11-12 ani care au deja iubiti. Pai eu cred ca s-a intamplat asta din cauza educatiei pe care au primit-o. Exista si fete de clasa a 6a-a 7a care si-au inceput chiar si viata sexuala.Cred ca varsta la care ai putea sa ai un prieten este de vreo 15-16 ani daca vrei sa ai devreme, iar viata sexuala cred ca in noaptea nuntii... oricum varsta perfecta este de vreo 17-18 ani.

| madalina_7017 a răspuns:

La 17

| ion933 a răspuns:

Nu conteaza poti sa ai si la 13 ani numai daca nu veti face sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prieteniile din copilarie dureaza toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nu exista o varsta... pur si simplu... daca un baiat iti cere prietenia si tu il placi va combinati si gata. ce mare lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai parerea mea e ca te pictisesti repede de un baiat dar cred ca la 12 ani esti potrivit sau potrivita sa ai pe cineva dar sa fim seriosi nu am zis nimic de viata sexuala incepand de la 12 ani eu cred ca sunt destul de matura ca sa am un preten adica iubit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca un prieten e bine sa ai cand iti cere inima
Pentru ca degeaba ziceti voi ca de abia pe la 17 ani ai voie
Ca dragostea si iubirea nu au reguli si nu poti spune la cati ani trebuie sa ti-o manifesti
In schimb e adevarat ca daca ai un prieten nu trebuie de acum sa te lingi cu el in c0ntinuu.
Un prieten e de ajuns sa. ti fie aproape la greu.
Restul... poate cand veti fii mai mari `.
Eu am 12 ani si asta e parerea mea.happy