| Fineness a întrebat:

De la ce varsta este indicat sa te vopsesti?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Apropo draguta,am uitat sa mentionez ca multe persoane au avut probleme matreata/cadeerea parului dupa ce s-au vopsit, deci repet, mai bine ramai la culoarea ta naturala!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât mai târziu, atunci când ai prea multe fire albe.
Să nu uităm că vopseaua deteriorează sănătatea firului de păr.
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

De la nici care pentru ca vopseaua arde parul si mai rau de atat iti arde si pielea capului. Auzi dar tu cumva esti alba in cap si iti trebuie neaparat vopsea?

| Ramonaaaa a răspuns:

Nu este indicat mai deloc sa te vopsesti decat in momentul in care iti apar fire albe, exact cum au punctat si @IMC90 si @YumixCupcake.
Culoarea naturala este cea mai frumoasa happy. Daca tie ti se pare ca nu te avantajeaza sau ca nu ti se potriveste, atunci poti sa te vopsesti dar de preferat la salon, pentru prima data.
Numai bine!

| Năpârlici a răspuns:

Daca doresti o schimbare poti incerca un nuantator care nu ataca atat de mult firul de par, dar vopsea nu iti sugerez decat atunci cand apar firele albe, nici atunci eu am 17 ani si am o suvita de fire albe dar nu ma deranjeaza si am culoare naturala happy Dupa parerea mea este cea mai frumoasa...eu una nu am incredere in vopselehappy

| IMC90 a răspuns:

Pai vezi si tu pe la ce varsta trebuie sa acoperi firele albehee hee unii de pe la 50 de ani, altii si mai tarziu.

| YumixCupcake a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te vopsesti cand incepi sa ai fire albe. Nu are rost sa iti strici parul de o varsta frageda si oricum, culoarea naturala e cea mai frumoasahee hee!

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar ce ai tu cu culoarea ta naturala? Poti sa te vopsesti si la 16ani...Dar eu zic ca e mai bine sa ramai la culoarea ta naturalahappy

| EkaBuBu a răspuns:

Indicat sa te vopsesti? niciodata eventual la batranete.Dar la ce varsta ar fi voie sa te vopsesti este peste 18 ani...dar poti foarte bine ca pe la 15-16 ani sa iti mai pui o suvita asta nu ca ar fi necesartongue

| xyxy97 a răspuns:

Indicat ar fi sa te vopsesti de la 18 ani in sus

| LittleMissCupcake a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te vopsesti atunci cand incepi sa ai fire albe.