| BRoxana a întrebat:

Care-i varsta medie la care e ok sa te vopsesti. dupa voi

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

Fizic vorbind, oricand, mental vorbind, niciodata.

19 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Ar fi bine sa nu te vopsesti daca nu ai inplinit cel putin 18 ani pentru ca iti distruge parul mai bine vopseste-te cand incep sa-ti apara fire albe si asta se intampla pe la 45-50 de ani cand esti tanara mai bine nu-ti strica parul pe la 16 ani este ok sa-ti faci niste suvite ca sa arati cool dar doar atat fundita?

| rosto a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cam dupa 16 ani. acum nah, poti sa te faci si mai devreme, dar 16 mi se pare ok.

| Deea a răspuns:

Eu am 14 ani si m-am vopsit de vreo 3 ori pana acum si nu sunt cheala, nu mi-a picat parul si alte lucruri de genul. E ok sa il vopsesti la 14 ani dar nu e bine sa bagi decolorant. Ala arde in realitate parul.

| JustMe a răspuns:

In jur de 16 anihappy

| OanaG a răspuns:

16 la varsta asta mi-am facut eu niste suvite laughing

| anonima_4990 a răspuns:

Eu la 13 ani mi-am facut sivute blonde peste ele mi le'am facut roz (sampon care s-a dus in cateva saptamani si au fost iar blonde) iar dupa aia m-am vopsit toata maro deschis... Si imi intindeam si parul cu placa ...Si nu am nimic

| adelina_5429 a răspuns:

Cam dupa 17 anihappy

| gloria a răspuns:

Indicat ar fi sa nu ne vopsim parul delochappy si in felul asta vom avea un par mult mai rezistent si sanatos! Eu m-am vopsit prima data la 18 ani si sincer imi pare rau ca am facut-o pentru ca acum imi doresc sa revin la culoarea mea naturala si este foarte greu(sunt vopsita bruneta)si nici nu am rabdarea suficienta sa astept sa se decoloreze singur! sincer nu iti recomand sa te vopsesti dar poti in schimba sa incerci acele sampoane nuantatoare care nu tin foarte mult si poti incerca mai multe culori insa vei pastra culoare ta naturala si parul va fi mult mai sanatos decat cu vopsea!

| hana a răspuns:

Vopseaua nu tin cont de varsta, o sa iti deterioreze parul la fel si la 13 si la 40 de anibig grin...importanta e sa ai grija de parul tau chiar daca il supui unei schimbari, masti de par, sampon bun, balsam alea alea...

| Libelle a răspuns:

Sa iti vopsesti tot parul ar fi bine cand incepe sa iti albeasca parul la radacina.Acum o varsta medie pentru asta ar fi dupa 17 ani, daca vrei sa iti schimbi culoarea parului, iar suvite de pe la 13-14 ani e ok.

| Essence a răspuns:

Sunt in domeniu big grin.
Suvitele poti sa le faci si dupa 12 ani pentru ca nu afecteaza radacina. Dupa ce creste parul, se vor lasa si suvitele si cand se tunde parul, se duc si suvitele.
Cand spui "vopsit" automat ma gandesc la vopsirea intregului par, inclusiv radacina. In orice caz, vopsitul se poate practica si dupa 16 ani, dar parul nu este la fel de matur ca dupa 18 ani cand deja esti adult. Deci cel mai sigur mod pentru a evita firele albe devreme este sa te vopsesti dupa 18 ani.
Sper ca te-am lamurit, dar faci ce vrei. Este parul si alegerea ta.
Oricum, Succes.

kiss

| pac2oo6 a răspuns:

10 ani

| lovelovelove a răspuns:

Hehe eu m-am vopsit la 13 ani tongue stiu ca nu e bine straight face cred ca dupa18 ma rog n-am putut astepta oh go on laughing [app iti place sa asculti nirvanna sau crezi in karma?] lol

| ioana_5584 a răspuns:

Atunci cand ai par alb in caphappy cu toate ca am incercat si eu la 16 ani sa ma vopsesc am facut-o doar odata si nu mai vreaubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 16-17 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 16-17 ani winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodatalaughingeu am 10 ani si nu-mi doresc deloc sa am par vopsit, dar am o colega la mine in clasa care e vopsita pe tot parul si ii arata foarte rar si parca e ars, si ii cad multe fire de par(de asta n-o invit la petrecerile de la piscinalaughing )oricum, nu te vopsi! toti cei care s-au vopsit acum regreta! mai bine pune-ti o peruca din par natural, asa o sa poti sa-ti schimbi parul mereu, fara sa-l ranestibig grin

| Dnnx a răspuns:

Mai bine te vopsesti dupa 15-16 ani oricum la orice varsta te-ai vopsi parul tot se arde big grin sper ca rasp. meu sa fie folositorwinking

| Any_1345 a răspuns:

Cred ca 16\17 ani.