| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp ma fac cu aparatul de ras in zona inghinala si firele de par care odinioara erau in zona in care in mod normal trebuia sa creasca, s-au extins si pe bulane, chiar pe unde am exagerat cu rasul. Firele sunt la fel de groase ca in zona pubiana iar inainte erau aproape transparente! E posibil sa fie de la ras sau am ceva fizic (o dereglare hormonala) si am facut eu conexiunea asta? Ma gandeam ca corpul nu poate trece prin niste schimbari atat de bruste, iar la mine in ultimele luni s-a indesit foarte tare parul si ma sperie. Mi-e rusine de prietenul meu, ma simt ca o maimuta. Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac, ca mi-e frica sa ma mai rad. Am incercat si cu epilatul dar tot degeaba. Help!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, ai dreptate! Parul pubian extins si pe picioare are natura hormonala!
Am citit asta si chiar mi-a fost confirmata de o prietena, care mai tarziu a suferit si o operatie ovariana.

| Lola203 a răspuns:

Eu cred ca e de la faptul ca il razi. Incearca sa inlocuiesti lama cu epilator sau ceara, in 2 luni vei observa diferenta. Dar pentru linistea ta, poti consulta un doctor sa vezi daca aceasta problema e de natura hormonala. Multa sanatate!