| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot face rost de"surub" (acesta sa fie transparent si sa fie cilindric exact cum ai taia un cablu subtire din silicon, dar dur) pentru tortitele de cercei. Atunci cand achizitionezi cercei dintr-un anumit catalog, cercelusul vine atasat cu un surubel de plastic ffff micut.La genul ala de surub ma refer.

Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Hehe si eu am pierdut surubele d'alea pentru ca abia se vad. eu m-am dus in unirea la etaju 1, e o taraba asa prin mijloc cu multe bijuterii-gablonturi asa si au cercei f ieftini si la 10 ron etc si cei mai multi dintre ei au surubele d'alea si poti sa le folosesti pentru alti cercei ca se potrivesc, pentru ca grosimea sarmulitei aia de la cercei de obicei e 'stas'.

1 răspuns:
assiris
| assiris a răspuns:

Poate gasesti la un atelier de reparat bijuterii. Sau poate gasesti un meserias bun sa ti-l confectioneze. (Pacat ca pe site inca nu se pot posta imagini