| Șerban_Dani_1998 a întrebat:

Deci, am cautat si am gasit numai intrebari si raspunsuri anapoda. Am 18 ani si as dori sa imi creasca barba mai repede. Mustata cat si ciocul imi cresc destul de repede, dar in parti imi creste foarte greu, ce sa fac sa accelerez cresterea ei ca sa pot avea barba "cum trebuie".
Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Chestie genetica. Mai zic unii ca daca te razi iti creste barba. Nu este adavarat. Organismul are un ceas biologic si nu merge mai repede. Poate cu hormoni dar trebuie consultat un medic pentru a nu regreta mai tarziu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, ele cresc doar influentate hormonal. Deci, toate la vremea lor, mai incet dar sigur, ai rabdare ca tot o sa te barbieresti toata viata de ti se va urai de par pe fata.

| DumitruS a răspuns:

Las-o naiba in pace. O sa te plictisesti de ea restul vietii, nu-i neaparat o placere.