| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot face sa îmi crească mai repede barba. Mie îmi creste doar in unele parti, dar eu vreau sa îmi crească peste tot si repede, îmi creste destul de greu. Mulți veți spune ca mai bine este fara si ca ați da orice sa nu vă mai crească, dar eu chiar vreau. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Ca sa ti creasca repede, peste tot si deasa trebuie sa te razi mai des (si sa ai si geneticul in favoarea ta)

1 răspuns:
| claudia2222 a răspuns:

Primul pas atunci cand vine vorba sa-ti lasi barba, este sa te barbieresti foarte atent de cel putin doua ori pe zi. Daca te vei barbieri intr-un asemenea ritm pentru o saptamana sau mai mult, vei observa ca firele de par vor avea tendinta sa creasca mai repede si mai puternic. Asadar, atunci cand te-ai hotarat sa-ti lasi barba, primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa te barbieresti cat mai des cu o saptamana inainte de inceperea procesului.

Pentru a grabi si mai mult cresterea barbii tale, este foarte important sa folosesti diverse substante care sa o hraneasca si sa o faca mai deasa si mai puternica. Uleiul de ricin este renumit pentru proprietatile sale de intarire a firului de par, cat si de grabire a cresterii acestuia. Asadar, uleiul de ricin este ideal atunci cand iti doresti sa-ti lasi barba, pentru ca o va face mai puternica ca niciodata. Aplica ulei de ricin pur si simplu pe fata si lasa-l acolo timp de o ora. Repeta procesul zilnic si te vei putea bucura pe deplin de o barba deasa si puternica.