| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am nevoie de ajutor in special din partea fetelor. (repostez intrebarea, deoarece data trecuta am uitat ceva)

Vreau sa imi spuneti ce metode ati folosit si au dat roade in lupta voastra impotriva acneei, dar mai ales, a PUNCTELOR NEGRE. Nu conteaza daca sunt naturiste sau ceva produse, atat timp cat pentru voi au funtionat.

Repet: in special impotriva punctelor negre. Multumesc anticipat. happy

6 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Acneea se trateaza cu la dermatolog, depinde de caz. punctele merge se scot foarte atent, din nefericire e imposibil sa scapi de ele.sebumul nu poate dispaea de pe fata, astfel incat incontinuu se formeaza punctele. daca iti cureti tenul(recomandat la o cosmeticiana buna) mai des si il hidratezi coresp, tenul va avea un aspect mai placut

| Dianaoprescu a răspuns:

Incearca masca aceia pentru puncte negre cu lapte si gelatina, gasesti pe net cum se face si partica si destul de buna. Cat despre acnee, trebuie sa mergi la dermatolog nimic nu te poate ajuta mai bine ca un dermatolog.

| Dianaoprescu a răspuns (pentru Dianaoprescu):

Oh si sa nu mergi niciodata la saloane pentru tratamente cosmetice anti-acnee, ca o sa ramai cu niste semnee!

| LoriLoL a răspuns (pentru Dianaoprescu):

Nu ai nimerit unde trebuie! la cosmetica tenul trebuie curatat si hidratat nu invers, cum au unele obiceiul. fara cosmetica nu rezolvi problemele tenului gras.

| Annasandra a răspuns:

Pentru acnee eu am folosit Zineryt si trebuie sa recunosc ca am scapat de acnee. Pentru punctele negre nu stiu ce sa iti spun!