| MaryaAndr33a a întrebat:

Deci m-am inaltt foarte mult in ultima vreme si me-au aparut vergeturi! trebuie sa ma buc la piscina cu colegi si nu stiu ce sa fac... oare daca as mai slabi nu sar mai cunoaste?
Nu stiu ce sa fac ajutati-maaaa!

Răspuns Câştigător
| AndreiCP a răspuns:

#American nu trebuie sa slabeasca pentru ca ea a facut aceste vergituri pentru ca sa inlatat nu pentru ca sa ingrasat.

Exista la plafar niste creme speciale menite sa astupe aceea zona unde pierlea a "plesnit". Aceasta crema va aduce zona cu pricina la o culoare apropiata pielii, iar singurul lucru rau este ca o sa ramana ceva asemanator unor cicatricii, dar nu asa evidente, nu e mare scofala.

Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ca slabesti, ca te ingrasi, tot aia e, vergeturile apar din cauza fluctuatiilor de greutate sau cand cresti rapid in inaltime. incerca sa iti hidratezi suficient pielea sa fie mai elastica si din pacate vergeturile deja aparut nu prea pot disparea complet, eventual doar cu laserul... in timp se fac sidefii si nu se vad asa tare.

| Oanna96 a răspuns:

Chiar daca vei slabi vergeturile se vor cunoaste in continuare, stiu din proprie experienta. Exista insa o solutie la problema ta.Cand faci baie, dus pune zeama de lamaie in zona cu problema iar cu timpul vizibilitatea lor va fi mult mai scazuta.La mine a functionat, sper ca te va ajuta si pe tine.

| Aamerican a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti (foarte mult ) macar 1/2 kg pe saptamana eu slabeam cate 20 pe luna (asa cred )

| ScorpionGx a răspuns:

Marya si eu am 1.86 si am avut vergeturii cand ma.m inaltzat brusc la fel ca tine, am reusit sa le ascund aproape total cu ajutorul la o crema foarte buna, Crema se numeste REVITOL este Impotriva Vergeturilor si costa cam 150 lei,

Crema pentru prevenirea aparitiei vergeturilor contine ingrediente foarte puternice pentru a preveni si reduce efectiv aparitia vergeturilor in timp ce intinde si va hraneste pielea.