| xAnita a întrebat:

Deci!
mi-am luat niste ghete gen Clujana:X si`s dintr`o piele de`aia sensibilasad. Si daca se uda se fac pete. Nu stiti cu ce leash putea dahappy?

1 răspuns:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!

După câteva zeci de minute de mers pe jos, prin zăpadă şi prin bălţi, aproape orice tip de încălţăminte ia apă. Pentru a preîntâmpina această neplăcere nu este neapărat nevoie să vă cumpăraţi o pereche nouă de pantofi sau de cizme, ci puteţi încerca soluţiile pentru impermeabilizare.
Acestea nu se găsesc la orice magazin, ci doar la cele specializate, care comercializează produse pentru activităţi în aer liber. Ele formează o peliculă fină pe încălţăminte, în urma căreia aceasta devine impermeabilă.

http://www.libertatea.ro/stire/va-intra-apa-in-pantofi-274148.html
Baftă!