| DontLetMeGo a întrebat:

Deci, problema maaaare! M-am colorat la par cu albastru de metil. Dar pe tot parul, in afara de scalp, acolo a ramas culoarea mea naturala(un saten foarte inchis, sunt aproape bruneta).
Adevarul este ca nu-mi place cum imi sta. Am plans toata noaptea, abia am adormit...
M-am gandit sa-mi spal in fiecare zi parul, in speranta ca se va duce verdele, iar parul sa revina din nou la culoarea lui naturala(pe care o voi pastra pana albesc straight face ).
Am mai cautat pe internet chestii referitoare la asta, si am aflat ca se duce foarte greu, iar daca ma prinde ploaia ma face K. O.
Ei, bine, m-am gandit sa ma tund... in caz ca nu o sa dispara pana incepe scoala. Profesorii mi-ar atrage atentia, si nu vreau, eu am note bune, iar faza cu parul verde cred ca le-ar schimba parerea despre mine.
In final, cei ce au trecut prin asa ceva, cum mi se va face parul dupa mai multe spalari? in cat timp va disparea verdele? Repet ca sunt verde pe tot parul(in afara de scalp), banuiesc ca nu va iesii prea de curand. Multumesc.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @DontLetMeGo! Doamne, cât te înțeleg și să mă ierți dacă am zâmbit. Blondă fiind, la coafor, după vopsire coafeza mi-a aplicat nu stiu ce vopsea care mi-a înverzit părul. Eu acolo îl vedeam foarte frumos dar când am ajuns acasă mi s-a făcut rău... aveam părul verde. Am încercat cu absolut tot ceea ce se putea, cu spirt, cu acetonă cu tot felul de șampoane dar verdele nu a ieșit. Poate nu știai dar albastril de metil deteriorează firul de păr la fel de mult ca și vopseaua. Cântau colegii după mine "fată verde cu părul pădure"... Am scăpat doar după ce l-am vopsit pentru că nu aveam răbdare să se ducă în mod natural.
Caută-ți o vopsea de păr la culoarea naturală, roag-o și pe mama ta să te ajute și cred că asta este ultima soluție.
O zi cu zâmbet să ai!

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Spala-te de mai multe ori pe cap, si se va duce culoarea.Sa nu faci prostia sa iti tai parul.O sa regreti.

| paupaulapaulina a răspuns:

Exista in magazine ( de cosmetice in special ) un anumit "Sampon de la Kalos pentru indepartatrea vopselei". Ar trebui sa cautiwinking. Este foarte eficient. Bine inteles ca culoarea nu o sa dispara de la prima spalare, o sa trebuiasca sa te speli iar si iar si iar, dar cel mai bine ar fi sa te samponezi de mai multe ori la fiecae spalare big grin. Nu este foarte scump si iti garantez ca o sa functioneze deoarece si mama l-a folosit si a functionat de minunewinking.
In caz ca nu merge ar trebui sa te vopsesti in culoarea parului tau natural :*. Asa nimeni nu v-a observa nici o diferenta, doar ca ai grija, pentru ca daca vei folosi aceasta metoda v-a trebui sa te vopsesti des deoarece iti vor aparea fire de par albastre in par de la vopsirea anterioara.

Iti doresc multa bafta si sper ca sfaturile mele te`au ajutat big grin.

( Apropo tubul o sa fie lat, dar nu foarte gros de culoare gri pe care o sa gasesti o eticheta )

| adorablegirl a răspuns:

Si eu mi-am facut cu albastru bretonul si dup prima spalare a rams verzui. apoi mam facut suvite albastre. dupa 2 3 spalari iese. eu am e la himalaya un sampon pentru cei vopsiti cu vopsea dar nnu pentru asta mi l-am luat. eu nu vreau sa i-as repede. vreau sa mentina ptc dupa ce dau cu mana prin par ma fac numai albastru cu ce sa dau sa se menntina? 10ks

| DontLetMeGo explică:

Am uitat sa precizez, am pus intr-un lighean foarte putina apa, si mult albastru de metil.
Deci... ce mai pot face acum? In cat timp va iesii?

| georgiana_5758 a răspuns:

De obicei dupa 4-5 spalari se duce, oricat de intens ar fi, asa ca nu iti face griji

| Ada_Ababi_1999 a răspuns:

De obicei parul revine la culoare lui naturala