| Cristina505 a întrebat:

Deci va rog ajutati-ma..Nu pot sa cred, nu stiu ce sa fac.M-am vopsti aseara..eu eram blonda.un blond deschis si pe cutie scria blond opal inchis..era foarte frumos blondul de pe cutie..Si mi-a iesit un GRIIIIIIIIIII.....nu pot sa cred...va rog spuneti-mi la cate zile ma pot vopsi fiindca as vrea sa merg acum la salon sa faca ceva cu el..sau ce pot face acasa sa scap de el? :(((( si apropo, am par foarte scurt.

Am fost asa :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Trebuia sa fiu asa :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si am iesit asa :(((( :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Intr-adevar e o diferenta de la cer la pamant aproape intre nuante. Urat nu cred ca poate sa-ti stea, doar ca de la blondul care il aveai si pana la satenul ala, o sa fie un 'shock' pentru cei care o sa vada schimbarea asta asa brusca. Poti sa incerci si o decolorare la salon, dar ca sa nu arzi tot parul dintr-o data, vorbeste cu coafeza sa-ti decoloreze cateva suvite pentru inceput. Exista si decolorant tip praf, care banuiesc ca nu ataca atat de tare parul.
Spala-te pe cap cu samponul tau obisnuit. Dupa samponare si clatire, foloseste ceaiul de musetel pentru a-ti clati iarasi parul, timp de 15 minute.
Mai incearca si solutia cu lamaie: toarna sucul a 2-3 lamai intr-un litru de apa si clateste-te cu ea dupa ce te speli cu samponul tau obisnuit. Repeta procesul de cateva ori, poti sa incerci sa stai mai mult in soare, poate asa se mai deschide. Mai asteapta 2-3 saptamani pana sa-l revopsesti, dar cel mai bine mergi la coafor. Pupici si bafta!

| Cristina505 explică:

M-am spalat sad dar a trecut foarte putin

| Madym a răspuns:

Pai chiar dupa ce ai vazut cum ti-a iesit culoarea parului trebuia sa te speli repede cu apa ( foarte ) calda iar apoi sa te clatesti cu apa rece ( cam de 3 ori se repeta ) si trecea... Dar ar trebui sa mergi la un salon si sa ceri acolo sfaturi happy Sper ca ti-am fost de folos