| andra_2717 a întrebat:

Decii am 13 ani si sunt cam grasa.am 51 de kg si 1.54 am tinut regim, am slabit vreo 2 kg dar am pus imediat la loc... fac abdomene, a inceput sa se vada... dar as vrea sa alerg dar imi e rusine ce vor zice ceilalti

Răspuns Câştigător
| JustWannaDance a răspuns:

Salut.
Si eu am inceput sa fug pe digul din spatele blocului.
Nu e nici o rusine ca sa alergi, ce conteaza ce spun ceilalti?
Important e ce gandesti tu!
Ia-ti o sticla cu apa si du-te alearga, lasa-i pe prietenii tai sa spune ce vor ei, daca rad de tine inseamna ca nu sunt prieteni.
Crede-ma asa am descoperit si eu cine sunt prietenii mei.
Si ei au ras de mine si acum nici nu ma mai inteleg cu ei in nici un fel.laughing
Adica suntem prieteni, dar de pe la destanta. happy
E un gest foarte placut pentru sanatatea ta sa alergi.
Asculta-ma de mine. happy
Cand vor incepea sa apare rezultate nu te vei mai gandi la prieteni taihappy...
Mie imi este mai bine fara ei, ex: in timpul scolii nu am mai iesit afara cu prietenii, doar eu si imi luat o carte si invatam, sincer mi-a prins foarte bine.
Ultimele doua note la biologie si matematica au foat 2 de 10 love struck

7 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Si intrebarea dumneavoastra pentru boboci este? Șasă!
Nu, serios acum... care e intrebarea? sau vroiai doar sa impartasesti asta cu noi? happy

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Chiar conteaza atat de mult ce zic ceilalti? Ce, esti singura care alearga sau care a alergat vreodata?
Oricum, mai ia si tu pe cineva si mergeti pe un teren sau in parc sau in alt loc pe unde stiti ca alearga si altii.

| uffye a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa alergi daca iti este rusine de ceilalti (desi cred ca nu ai nici un motiv sa iti fie). Sunt multe alte exercitii care te pot ajuta sa te mentii in forma. Cat despre regim, nu incerca ceva foarte drastic, esti in crestere! Incearca doar sa mananci sanatos big grin

| Georgy_2947 a răspuns:

Tu ai zis ca ai 1.54 de cm pai cati cm ai atatea kg trebuie sa ai deci mai pune pe tine inca freo 3 kg si nu-ti face grija daca rad alti de tine nu-i baga in seama...Eu am un coleg in clasa are 12 ani si are 1.45 si 80 kg si nu rade nimeni de el.Imi dai funfitza plzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Andreea11_6873 a răspuns:

E adevarat ce a zis casius09. Asa e. Trebuie sa mananci multe fructe si legume. Fara dulciuri, bomboane si alte chestii. happy Eu sunt impotriva DULDIURILOR! Da.mai mananc si eu dulciuri, dar nu prea multe si nu prea des! Funda? :*

| andra_2717 explică:

Multumesc de raspunsuri:*

| casius09 a răspuns:

Nu manca dulciuri nimic doar fructe legume NU dulciuri