| ionica56 a întrebat:

Din ce lucruri obisnuite mi-as putea confectiona accesorii ca si inele, lantisoare, clamitebatting eyelashes. Funda

2 răspunsuri:
| tixytix a răspuns:

Cercei iti poti confectiona din fructe.lamai portocale sau chiar si capsune sau banane...dar trebuiesc taiate felii mici si apoi lasate sa se usuce.
sau din bilute sau ata colorata
iti poti confectiona cercei sau amulete din ceara apoi sai dai cu un strat de lac de unghii ca sa nu se crape
brelocuri iti poti confectiona din cauciuc
in general din orice.doar ca trebuie sa dispui de multa imginatie si de o foarte mare resursa de ojahappy

| JustForU a răspuns:

Verisoara mea isi face accesorii din nasturi.Ies foarte frumoase si chiar merita osteneala. Daca stii impleti, poti incerca sa faci bratari din 4-5 fire, cat mai colorate.Multa bafta!