| Dana_Alina_1997 a întrebat:

Dupa ce imi aplic fondul de ten pe frunte imi apar cojite ca si cum pielea ar fi uscata.Folosesc fondul de ten wake me up. Sa il schimb?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Probabil chiar ai tenul uscat, desi nu iti dai seama. Eu folosesc o bb cream si patesc la fel.
Iti poti exfolia tenul din cand in cand. O metoda buna e zatul de la cafea amestecat cu putin ulei de masline. Iti freci fata cu amestecul si apoi clatesti cu apa calduta. Te stergi si aplici o crema hidratanta de calitate, cat de cat (Nivea, Dove, Gerovital, nu ceva de la Oriflame sau Avon in orice caz) si la cateva minute dupa aplici si fondul de ten.
Ai grija si ca fondul tau de ten sa fie pentru tenul uscat/sensibil.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Inainte de a aplica fondul de ten, te dai cu o crema hidratanta pe fata?
Daca nu, incerca cu crema stai 2-3 minute ca sa intre crema in piele, aploi aplica fondul de ten si vezi cum este.