| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand pun fondul de ten pe nas si frunte ii ca si cum nu as pune si dupa mi se fac niște cojițe? Ma dau si cu crema hidratanta si cu bază. Si daca nu ma dau cu pudra tot asa ii.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Inseamna ca faci o alergie de la un produs cosmetic. De preferat trateaza problema, renunta la fond de ten, pudra o perioada si schimba crema. Ia una speciala pentru problema ta, o poti gasi la farmacie spunandu-i farmacistei si ea te va indruma la un produs cosmetic mai bun pentru tratarea acesteia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți exfoliezi tenul săptămânal?

| BAndreea12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar

| BAndreea12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un fond de ten bun pentru tenul uscat din dm?

| Dbjudchht a răspuns:

Am avut si eu probleme de genul... încearcă cand stai pe acasă si nu te machiezi sa iti pui o mască cu aloe sunt ieftine si bune si cu un ulei hidratanta sa iti masezi fata dupa...sunt acum si instrumente pentru mesajul facial. Stiu ca pare o nebunie dar la mine chiar au făcut diferenta, acum folosesc tot mai puțin produs pentru ca fața mea arata foarte bine. Toate problemele astea din timpul make up. ului apar din cauza ca fata nu e tratată ok. Sper sa te ajute

| stefydana a răspuns:

Nu este fondul de ten potrivit tenului tau, in fuctie de tenul pe care il ai incearca o formula care ti se potriveste.

| Adry05 a răspuns (pentru stefydana):

Nu e adevărat, folosesc același fond de ten pe care îl foloseam și toamna, e recomandat de dermatolog, și în perioada asta și mie îmi face cojițe