| BOOBZen a întrebat:

Dupa epilare, ma dau cu crema, dar ce sa fac sa nu-mi mai creasca asa repede parul? Ar trebui sa metionez ca am 11 ani, e bine de stiut

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilare cu ce? Daca te epilezi cu crema epilatoare nu ai ce sa faci. Parul creste mai repede deoarece crema nu ti-l smulge din radacina, asa cum face epilatorul. Mai poti incerca cu ceara, care are acelasi efect ca epilatorul, dar este foarte dureros si nu se merita avand in vedere varsta pe care o ai. Bucura-te de copilarie. Papa :*:*:*.

10 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ai inceput prea devreme sa te epilezi...ma rog! Ce vei face mai tarziu? Parul va creste din ce in ce mai des si mai repede...

| dedfgv a răspuns:

Cel mai bine e sa te epilezi cu ceara sau cu epilatoru asa parul va creste abia dupa aproape o luna...la inceput o sa te doara dar merita deoarece nu o sa trebuiasca sa te epilezi atat de des cum ar trebui s-o faci daca te-ai epila cu bicul

| BOOBZen explică:

Eu ma epilezi cu ceara,n-am avut de ales,eu sunt la balet,si atunci cand ma schimbam aveam un par groaznic, si ma enervau colegele, era jenant si nu suportam

| BOOBZen explică:

Chrysk2,Ce ai vrut sa spui prin"care-s vai de mama lor"sper ca nu vorbeai de parintii mei! Eu am inceput sa ma epilezi ca sunt mai dezvoltata ca alte fete,si nu-mi spune sa ma apuc de carte ca n-are nicio legatura cu acest subiect,dar ce-l mai important lucru,sper ca nu te-ai referit la parintii mei! Ca eu asa am inteles,si sa stii ca m-a durut ce ai spus...Ia zi, cati ani ai? Ca sa fii parinte nu e usor, daca ai vreo 15-16, se cam vede ca nu prea stii ce fac parintii tai pentru tine...Serios,chiar a durut ce-ai spuscrying

| Chrysk2 a răspuns:

Unde te epilezi?rolling on the floor
ce par ai tu... poate ala din cap rolling on the floor
Ma copii mergeti si consultati un psiholog de mana cu parintii vostri care sunt vai de mama lor, pe asa parinti i-as bate toata ziua sa nu stie ce face copilul lui la 11 ani.
Si tu lasa epilatul si invata

| Pinxiee a răspuns:

Cu bicul mereu va creste in 1-2 zile pentru ca nu smulgi firul de par cu tot cu radacina, ci doar il indepartezi de la suprafata pielii.

Lasa ca la varsta asta nu te controleaza nimeni daca esti epilata sau nu.

| Lysm a răspuns:

Foarte rau ca te epilezi la 11 aniwinkingIn primul rand depinde cum te epilezi, daca dai cu bicul e evident ca iti creste mai repede si mai gros. Daca te-ai aepila cu ceara sau cu epilatorul ar fi altceva. Daca tu ai inceput sa te epilezi de la 11 ani sau cine stie de cand, treaba ta.O parte buna e:ca pe viitor o ti se slabeasca muschii si nu os a iti mai creasca asa repede si multlaughing

| SashaPieterse a răspuns:

Pai nu ar trebui sa te epilezi. poti sa te dai cu crema de epilat.asa nu iti creste parul in mai putind de 8 luni.

| DizzYuzzY a răspuns:

Chestia e ca...toate la timpul lor. dar daca te-ai apucat de pe acum sa te epilezioh go on la 20 ani o sa ai niste picioareoh go on vai vai. Sfatul meu e sa nu te epilezi des si o sa creasca mult mai lentwinking

| drammaqueen a răspuns:

Daca ea vrea sa se epileze si are nevoie ce va intereseaza pe voi, oamenilor?! Poti folosi o crema pentru incetinirea cresterii parului, este una f buna la Avon happy