| elenasofia a întrebat:

E adevarat ca daca ti unghiile cam o jumate de ora in apa cu sare iti cresc mai repede?
asa am auzit eu si vreau sa vad daca e adevarat

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masează înainte de culcare, unghiile cu ulei de măsline.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, din câte ştiu, de la apă sărată unghiile se întăresc în timp şi cresc ceva mai repede.

| Esperança a răspuns:

Mai bine folosesti ulei de ricin. Aplici pe unghii in fiecare seara cu o discheta demachianta uleiul de ricin care merge combinat si cu cel de masline, care contine vitamina A si E + plus multe altele. Si in acelasi timp iti cresc, dar se si intaresc.
Apa le inmoaie.

| mona a răspuns:

Nu este adevarat, spal zilnic vase si nu imi cresc mai repede

| Nolkyz a răspuns:

Se rup mai usor daca faci asta.

| mihaelutzamy a răspuns:

Nu-i adevarat, in plus daca le tii in apa se inmoaie si se rup usor.deci nu incerca

| Feeltheflow15 a răspuns:

Da, de-aia mamei ii cresc repede ca spală vasele.

| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

Eu zic ca nu are cum sa fie adevarat

| Bianca_Andreea_1997 a răspuns:

Cred ca da, dar incearca nu ai nimic de pierdut