| Marcela2Diana a întrebat:

E adevarat ca de la fond de ten iti apar riduri?

3 răspunsuri:
| Airinx3 a răspuns:

Depinde ce fel de fond de ten folosesti si nu trebuie sa folosesti in exces, deoarece cu timpul iti pot aparea iritatii. Ridurile (cred) nu apar ineaparat de la fond de ten. Cand iti iei un fond de ten documenteaza-te despre el, poti intreba un doctor. Dar din ce stiu fiecare fond de ten este mai intai testat pe animale pentru a vedea daca poate fi folosit pe piele, dar sunt si cazuri in care fondul de ten irita pielea. Daca ai pielea mai sensibila foloseste putin sau deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti intra in liniile fine ale tenului da.
Din acest motiv se foloseste si baza de machiaj.

| Gamerita a răspuns:

Depinde fondul de ten..de ex daca u ai o piele sensibila si folosesti un ten pentru. tenurile mai. tari laughing ca sa zic asa c-am da.dar nu prea are nici-o leg.deoarece fondu de ten acopera cosurile sau bubitele dp fata happy