| Te besk a întrebat:

Este adevarat ca de la fond de ten poti avea riduri? Daca da ce marca imi recomandati? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Hm, intr-adevar, aparitia ridurilor este favorizata de machiaj, nu neaparat de fondul de ten si de fa[tul ca multe dintre noi uitam cel mai important pas pentru ingrijirea tenului, si anume demachierea. Daca folosesti fond de ten, pudra, blush-uri si asa mai departe, nu este neaparat ceva negativ, cu toate ca folosirea lor ar trebui sa inceapa in momentul cand intr-adevar este nevoie de ele. Dar nu trebuie sa uiti niciodata, fie ca ai folosit produse cosmetice, fie ca nu, sa te demachiezi. Iti recomand sa nu te zgarcesti cand vine vorba de ingrijirea fetei tale, pentru ca s-a facut si un studiu, de unde a reiesit ca cea mai importanta componenta a noastra este fata. Putem avea corpul Angelinei Jolie, daca avem fata imbacsita, murdara, netratata, degeaba. happy ca fond de ten bun, iti recomand sa nu le folosesti pe cele de la avon sau oriflame, au calitate jalnica (sunt si comedogene, favorizeaza aparitia punctelor negre, a cosurilor, si nici nu confera un aspect placut pielii). Cu toate ca am probleme cu tenul, adica ma chinuiesc destuld e mult sa il fac sa arate impecabil, m-am dezobisnuit de machiajulzilnic. Folosesc un fond de ten de la La roche posay, dar asta numai cand este nevoie urgenta. In rest, fata libera, neincarcata, un strop de crema si eventual niste corector acolo unde trebuie. te pupicesc

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Nu am auzit de la asa cevastraight face

Eu folosesc fond de ten de la Avon[fond de ten calmant]. Foarte bun!

| gigiro a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti foarte putin fond de ten, numai seara, in ocazii deosebite si foarte discret. Daca stiti, el este o mascara, deci o masca, ca sa spunem. cu fondul de ten, estompezi mici defecte, alungi oboseala, dai o nuanta mai placuta tenului. Decat fond de ten, mai bine, inca de pe acum, ingrijiti-va tenul corect, cu produse de foarte buna calitate. Am mai spus-o odata, Avonul, este o firma cu produse de proasta calitate, este o firma comerciala. Daca vrei totusi sa cumperi, du-te la o cosmeticiana buna, pentru ca ea iti spune in primul rand ce nuanta trebuie sa folosesti. Poti s-o si intrebi, daca foloseste Avon...

| Cleona a răspuns:

Nu cred asa ceva, e imposibil! fondul de ten, dimpotriva, usuca cosurile si le face sa dispara, e imposibil! cosuri iti apar de la altceva, cum ar fi servetelele umede(am auzit ca daca te dai cu ele pe fata iti apar cosuri)...

| Black_Cherry a răspuns:

Daca esti mai mica si te dai des cu fond de ten da, iti pot aparea riduri mai devreme. daca nu ai puncte negre sau cosuri nu cred ca este necesar sa te dai. daca ai poti folosi un mcorector de la avon sau daca vrei neaparat fond de ten til recomand pe cel de la hemel(care e mai scump dar merita) ca e facut numai din produse naturale si este unul care previne imbatranirea.

| Black_Cherry a răspuns:

Corector*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea ridurle sti de la ce apar? Din cauza imicii fetei, a oaselor fetei. Zicea un coleg ca la 300 de "strambaturi" sa le zic asa te alegi cu un rid.
Deci ridurile nu apar de la fond de ten, iti recomand sa nu folosesti mult fond de ten, ma refer la cat de dai intr'o zi pentru ca incarci tenul si te alegi ori cu cosuri ori cu o acneewinking.
Eu iti recomand fondul de ten maybelline dream satin sau un fond de det de la oriflame, giordani gold care se adapteaza tenului.