| Mylifeispink a întrebat:

E adevarat ca lamaie decoloreaza parul? A incercat cineva?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă combini cu ceai concentrat de mușețel. Capătă o culoare mai deschisă.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Fierbi pulpițe de pui și în „ supa", aia pui puțină sare și multă zeamă de lămâie și îți va place!
( Dacă pui și legume sau fructe, în zeama aia și le fierbi faci ca o ciorbă. )

Aia poate să fie consumată și cu pâine, ( mămăligă sau cartofi etc.) sau se poate bea rece, în loc de apă.
Fără zeamă / suc de lămâie, nu poți să o bei că este grasă și nu este bună.
Sau faci ceai cu zahăr și pui multă zeamă de lămâie și iar este foarte bun!
La ce îți trebuie, să îți decolorezi părul?
Nu ai ceva mai bun de făcut?

| lari2772 a răspuns:

Lamaia face parul sa straluceasca in niciun caz decoloreaza, asta e cea mai mare prostie.

| Godzyl4 a răspuns:

Da,dar depinde de unde e parul.Bft
funda?