| lya18 a întrebat:

E buna vopseaua aia de par, bes ...sau henna, care se gasesc la plafar? Le-ati incercat? Sunt si nuante de negru mai deschis?

3 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Henna este poate vopseaua cea mai buna din comert.Nuantele se gasesc in varietati foarte multe pe piata, una din calitatile vopselei este ca nu ataca firul de par si ca poti repeta operatiunea de cate ori vrei (atentie sa fie henna 100% naturala, unele firme adauga niste compusi de plumb in special la henna neagra).

| AlexandraCroft a răspuns:

"lumeamea" misto copy paste dupa net rolling on the floor nu stii sa dai sfaturi adevarate sau ce?happy pff

| lumeamea a răspuns:

M-am facut prima data cu henna roscat. dupa stat opt ore cu ea pe cap, rezultatul a fost chiar mai multumitor decat dupa vopsire : o nuanta de roscat super! chestia misto a fost ca dupa aceea nu mi-a mai cazut parul ca dupa vopsire si culoarea a durat la fel ca si la vopsea ( poate chiar mai bine ). plus ca acum ma pot face mult mai des decat ma puteam face cu vopsea pentru ca nu ataca parul...o data la vreo 3 luni ma fac. eram obisnuita ca dupa intoarcerea de la mare, dupa soare si apa marii sa ma intorc cu un par decolorat si uscat... iata ca acum este intact parul meu dupa mare si soare! urmeaza sa ma vopsesc curand cu ea : a cincea oara si nu cred ca voi renunta la henna curand sau poate niciodata ( roscata imi sta cel mai bine ).am vazut ca mai exista in nuante de castaniu si negru. nu are rost sa ne distrugem parul cand exista henna, care arata si se comporta pe par mult mai bine decat vopseaua.