| IoanaDeea24 a întrebat:

E mai ok epilarea cu ceartă sau cu lama în zona genitală?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Epilarea inseamna smulgerea firelor, fără ceartă.
Cu lama inseamnă să te razi, ceea ce va duce la o crestere mai rapidă a firului de păr.

| Lupică27 a răspuns (pentru darrio2007):

Prima data cand aud de metoda asta sa moara gibilan.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lupică27):

Esti mic.

| Lupică27 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai daca te cerți cu cineva se epileaza parul mai usor?

| darrio2007 a răspuns (pentru Lupică27):

Daca te epileaza bine, nu te certi.
Ar fi bine sa citesti mai bine postarea ei.

| Lupică27 a răspuns (pentru darrio2007):

Cred ca tu nu ai citit bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lupică27):

„E mai ok epilarea cu ceartă sau cu lama în zona genitală?"
Iti repet aici postarea ei daca nu te-ai obosit sa o recitesti tu.
S-a referit la ceară.

| Lupică27 a răspuns (pentru darrio2007):

No *** sherlock holmes...

| darrio2007 a răspuns (pentru Lupică27):

Ai ceva probleme, băiete! Stii ca nu ai dreptate dar esti incapatinat.

| Lupică27 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu ai ceva probleme baiete, nu intelegi sarcasmul, sti ce se spune despre oamenii care nu inteleg sarcasmul? nu vreau sa te jignesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Epilarea cu scandal aia e tarelaughing

| dullcat a răspuns:

Lama, asta daca nu cumva prezinti tendinte masochiste si doresti ceara. laughing Na, depinde de fiecare ce nivel de toleranta are asupra durerii.Parul din zona intima are oricum un rol foarte bine stabilit, esential, asadar mai intelept e sa folosesti lama pe general si ceara doar pentru linia bikinilor.

| ReddY25 a răspuns:

Eu unul recomand lame

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lama. Chiar daca te iriți puțin, dai cu crema.

| ioana748 a răspuns:

Doamne fereste cu ceara, atata pot spune.

| Lupică27 a răspuns:

Crezi tu ca daca te certi cu cineva ti se epileaza parul?

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ceara,la salon, pana inveti sa te faci singura.
Doare ca dracu, dar se merita.Parul se rareste in timp.
Lama este ceva de moment.La 2 zile trebuie sa te faci mereu si firul de par devine mai aspru.
Bineinteles depinde de mult suporti durerea.

| Ryss a răspuns:

Depinde ce suportă pielea ta.
Poate fi ok cu ceară din anumite puncte de vedere, din altele poate fi ok cu lama.
Personal, le-am încercat pe amândouă și m-am întors la lamă, având și pielea sensibilă a fost cea mai bună opțiune comparativ cu celelalte.
Cred că ar trebui, pentru o perioadă de timp, să le încerci pe amândouă și să vezi care îți este mai convenabilă după modul în care îți reacționează pielea.

| CalinaXandra a răspuns:

Ok din ce punct de vedere?
Dacă vrei o epilare mai durabila atunci ceara, dar e o metoda mai dureroasa.
Cu lama nu doare dar exista riscul sa te tai, și trebuie sa o faci odată la câteva zile depinde cât de repede îți creste parul. Cu ceara în timp o sa ți se cam lase pielea în zona inghinala și exista riscul și de arsuri dacă nu ști cum și cât s-o lași.