| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa folosesti o crema hidranta inainte de a aplica fondul de ten pe fata?

Răspuns Câştigător
| Rapcapitulare a răspuns:

Am facut asta dar mi-au aparut cosuri... pielea nu respira cu fondu de ten, apai daca mai punem si crema...

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, va avea rol de baza. ai rabdare sa intre bine in piele (10 - 15 min) apoi o sa vezi ca o sa se aseze mai bine si usor fondul de ten.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Poți folosi o bază hidratantă, nu neapărat cremă. Baza îți protejează pielea de la a îmbătrâni în timp de la machiaj, și dacă e și hidratantă, implicit îți hidratează și tenul.

| dianainsta01 a răspuns:

Da, e foarte bine. dar ar fi de preferat sa fie una mai light asa, ca dupa sa iti ramana tenul mat. poate inlocui eventual primer-ul

| Imstrong a răspuns:

Da.

| StefiChan8D a răspuns:

Da, fondul de ten se intinde mai bine. Eu ma dau cu crema, las 2 minute, sterg excesul de crema si pun fondul de ten. E mai mic riscul sa iti apara cosuri asa, fiindca esti un strat protector intre fond de ten si piele, pentru ca fondul de ten nu prea face bine.

| Erika_Paczilinecz_1992 a răspuns:

Da dar in cazul in care ai o piele uscata, asa fondul de ten se va intinde mai bine si riscul ca fondul de ten sa se stranga pe fata e mult mai mic insa in cazul in care ai un ten gras si mai pui si crema nu vei face nimic altceva decat sa favorizezi "stralucirea" pielii iar fondul de ten nu se va fixa prea bine! Insa e important sa cauti fondul de ten potrivit tipului de ten