| princess_1786 a întrebat:

E normal sa nu-i doresti fericirea unei persoane dupa ce te-ai despartit de ea? E o forma de egoism pentru ca eu credeam ca ii e mai bine langa mine?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca-l iubesti inca, sau daca l-ai iubit cu adevarat ii doresti binele in continuare. Probabil ca nu-i doresti raul si daca-i vedea ca cineva ii face rau atunci nu te-ar lasa inima sa nu-l ajuti. Probabil ca lui ii era mai bine langa tine, dar daca asa a fost trebuie sa ajunga el singur la aceasta concluzie. De preferat ajunge la concluzia asta cand deja e prea tarziu pentru a te mai cucerii inapoi, dar probabil ca asta o sa-i fie pedeapsa.
Nu-i doresti binele probabil nu din egoism, cat singuratate sau pur si simplu pentru ca nu te poti desparti de ideea cuplului.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o formă de respingere a realității, timp pierdut fără ceva bun în consistența lucrurilor.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Ii doresti raul deoarece te-a ranit si suferi ori daca u te-ai despartit de acea persoana aici tu stii daca ii vrei binele sau raul

| Ady00pk a răspuns:

Da... e o forma de egoism.In adancul sufletului tu nu il poti lasa "liber". Lasal sa isi vada de viata sa isi aleaga singur locul.

| AvalohAlyn a răspuns:

Avand in vedere faptul ca nu trebuie sa ii doresti raul nimanui, nu e normal. E o forma de egoism da, oamenii se despart dar nu trebuie sa se urasca sau sa se invidieze dupa aceea ci cel mai bine ar fi sa pastreze doar o relatie de amicitie daca se poate.Gandeste-te ca asta a fost, e trecut, trebuie sa uiti dar nu sa urasti sau sa invidiezi ca ajungem la lucruri ce nu trebuiesc.