| AustralianTeaTree a întrebat:

E ok sa folosesti gloss ca baza de machiaj? (pe pleopa)

6 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Nu. Nu este ok deloc. Gloss-ul nu are aceesi structura ca primerul(baza de machiaj). Iti pot recomanda un primer fff bun. Costa 8 lei si e de la firma ELF ( poti cauta si pe you tube. videoclipuri in care se folosesti primerul). Asa arata : http://2.bp.blogspot.com/......imer_1.jpg

Bafta :*

| blackcat99 a răspuns:

Nu e bine. daca vrei baza de machiaj are la avon un fel de crema (baza pentru machiaj) avon magix, e foarte buna. funda? laughing

| UnrefillableFeelings a răspuns:

Nu,in niciun caz! Desi pare ca pigmentul de culoare sa fie mai intens, alt rezultat decat imprastierea nu vad.Vei arata ca in filmele horror de indraznesti un machiaj puternic.Probabil vrei si o recomandare.Baza de machiaj de la Avon,Magix,lumineaza pleoapa si fata, ii confera o nota de prospetime, dar nu am vazut rezultate remarcabile.Intr-adevar,fata e mai luminoasa,pare mai odihnita, dar machiajul are aceeasi durata de viata.Ce iti pot recomanda este primerul de ochi de la Benefit,"Stay Don't Stray".Are un pret destul de ridicat, peste 50 de lei,insa merita si,sincer, in loc de mai multe produse ce nu-si fac treaba, mai bine unul si bun. Sper ca te-am putut ajuta. Funda?

| Etelca a răspuns:

Buna! Da, se poate.Am vazut si pe youtube cum unele fete se dau pe pleoapa cu gloss si dupa aceea cu farduri.Insa ai grija sa nu pui prea mult deoarece totul se va strange in pliu. Uite, iti dau un link cu o fata de pe youtube care isi face primer(baza de machiaj pentru ochi) in care va folosi si un strop de gloss.
http://www.youtube.com/watch?v=PIdOHAOnsw8
Sa vizualizezi si celelalte videoclipuri ale ei.Este o draguta si are multe clipulete cu machiaje.
Sper ca te-am ajutat.O zi buna!

| leighton a răspuns:

Nu,nu e normal!

| Addeck a răspuns:

Nu sunt fata dar chiar si eu imi dau seama ca e sinucidere totala laughing