| R0011 a întrebat:

Voi cum va simtiti mai bine sau cum preferati sa fie o fata : naturala, doar cu putin rimel sau creion, fara fond de ten chiar daca i se vad unele cosuri, cu putin balsam pe buze, sau o fata cu fond de ten, pudra, rimel sau creion, blush si ruj pe buze?

Sunt curioasa si chiar am nevoie de niste pareri.:*

Răspuns Câştigător
| spi a răspuns:

Baietii vor spune ca ei prefera fetele naturale dar naturala nu inseamna neaparat sa fii total nemachiata si daca apari in fata unui baiat cu foarte multe cosuri pe fata, cearcane la ochi si buze crapate, fii sigura ca nu-i va placea.eu cred ca ar trebui sa te aranjezi cat de cat ca sa te simti tu bine.foloseste un rimel, un gloss si nu este exclus nici fondul de ten dar nu-ti incarca tenul.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu sunt fata si sper ca nu te superi ca imi dau si eu cu parerea.
Eu zic ca o fata e mult mai frumoasa naturala, ca ii se vad unele cosuri asta e nimeni nu are pielele perfecta.
Eu una sincer nu as avea nimic nici cu cele ce se machiaza dar macar sa o faca cu stil pentu ca majoritatea isi dau cu un fond de ten prea galben, un creion de ochi prea negru, cu rimel isi dau pana li se fac gene de paianjen care lucru goraznic si iti mai iau si un ruj de mamaie.
Eu zic ca un baiat apreciaza mult mai mult naturaletea, bine daca stii ca ai o multe imperfectiuni ale fetei e ok sa le acoperi dar sa o faci astfel incat sa fie acoperite frumos si sa para natural, nu poti sa te duci nici ca baba cloanta dar nici sa fi o papusa barbie nu e bine.

Eu zic ca trebuie sa te axezi pe ingrijirea fetei si tratamnete astfel incat sa nu iti fie rusine sa iesi din casa nemachiata, adica daca foloseti tratament, iti cureti fata in fiecare seara si folosesti creme pentu tenul tau nici nu ar trebui sa folosesti produse de make-up.

| MenInShadow a răspuns:

Cum prefer o fata?
Fara machiaj. Nu vreau un carton pe care se pune machiaj, vreau o fata, vreau sa vad o fata curajoasa, care vina la o intalnire fara machiaj, si sa-mi spuna "Asa arat eu in realitate, fara pic de machiaj. Daca-ti place ok, daca nu, soarta...".
Vreau o fata, nu ceva care trebuie sa se comporte ca o fata.
Vreau ceva natural. Aspect natural, si comportament natural, sa se comporte cu mine ca si cum ne-am cunoaste de mult timp si nu i-ar fi rusine sau ceva de genu.

Răspuns utilizator avertizat
| Zăpăliciiiiii a răspuns:

Buna!
As prefera ca o fata sa fie naturala, cu putin creion, cu rimel, un gloss nude iar daca nu vrei sa ti se vada cosurile poti aplica doar putin corector peste ele. Pentru a scapa de cosuri poti folosi dimineata si seara o crema sau un tratament special. Le-as recomanda fetelor care vor sa scape de cosuri sa foloseasca produsele de la Yves Rocher pentru ca sunt naturale si firma este de incredere.

| Andrei_Cicos_1997 a răspuns:

Sincer prefer fetele care se dau doar cu creion la ochii sa fie ceva simplu si f draguz si sa se dea cu putin fond de ten ca sa se poata vedea cosurile pentru ca o fata la anii nostri fara cosuri sincer mi se pare ceva fake si nu-mi prea place sa socializez cu fakeuri.'big grin