| Kitty11Kat a întrebat:

Ello! As vrea sa ma vopsesc roscat cu syoss 6-76 fara amoniac.Am parul castaniu deschis, spre blond.Problema e ca nu as vrea sa se cunoasca foarte tare cand mergem la scoala(am profesori ciudati). Credeti ca se va duce? Btw, vopseaua fara amoniac afecteaza parul? Ca il am rar

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Orice vopsea afectează părul, in timp (numai dacă o utilizezi des). Dacă te vopsești pentru prima dată și respecti instructiunile de folosire, aflate in ambalaj, nu se întâmplă nimic. Totuși, poți încerca vopsirea părului, făcând proba pe o șuviță de păr, să ai idee cam ce rezultă. Iar, dacă crezi că nu e diferență prea mare între culoarea ta naturală si cealaltă, dă-i bice!winking
Dacă ți-e teamă că ai probleme la școală, poți amâna vopsirea părului, până la vacanță. Oricum, mult nu mai e...