| anonim_4396 a întrebat:

Parul meu natural e castaniu inchis. As vrea sa ma vopsesc un saten mai deschis (un fel de caramel/scortisoara). Ma gandeam sa folosesc vopseaua Garnier Olia 6.3 (Saten deschis auriu), credeti ca imi va deschide parul pana la nuanta dorita? Sau ar trebui sa o amestec cu un blond ca sa ajung la saten?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, pe parul castaniu inchis nu se poate prinde o culoare mai deschisa, decat prin decolorarea lui.
Poti amesteca cu orice culoare doresti, dar nu te astepta sa sew decloreze fara decolorarea prealabila.

Din culoare deschisa, se poate obtine orice culoare inchisa, prin simpla vopsire, dar vice versa, nu!

Mergi la un centru de coafor sa te faca ce culoare doresti, stiu ei ce se poate face sa ajungi la acea culoare.
Dar nu te sfatuiesc sa incerci acasa, mai aless cand vrei sa obtii un saten auriu deschis.

| wonderwoman123 a răspuns:

Daca scrie ca decoloreaza pana la 4 tonuri e ok.