| DeeaFcsb a întrebat:

Este adevarat ca bicarbonatul albeste dintii? Si daca da in cat timp?big grin Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| TomJerry a răspuns:

Bicarbonatul poate inlocui pasta de dinti, pentru inalbire. Inainte de periajul dentar, pune cateva grame de bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si freaca cu blandete. Insa, nu il utiliza mai des de o data la 10 zile, deoarece fiind un produs abraziv poate deteriora smaltul natural al dintilor.Bafta!

| Valentinasofi a răspuns (pentru TomJerry):

Multumesc mult

| TomJerry a răspuns (pentru Valentinasofi):

Cu placere

5 răspunsuri:
| rapa a răspuns:

Da este adevarat te dai cu el pe dinti nu mai mult de 3 ori pe saptamana

| Valentinasofi a răspuns (pentru rapa):

Dar cum faci sa-ti inalbeasca dintii?

| Nicoletoo a răspuns:

Da/cam in 2 zile. funda.