| 0Andrei1 a întrebat:

Este adevarat ca daca iti vopsesti parul albeste mai repede decat daca nu te-ai vopsi?

2 răspunsuri:
| Onio a răspuns:

Da, deoarece substantele chimice din vopsea si decolorant iti ard radacinile firelor de par. In consecinta, radacinile fiind "lezate" de atacul chimic, nu mai pruduc melanina (pigmentii care dau culoarea parului) in aceeasi cantitate.

| tunary a răspuns:

Nu este adevarat, este adevarat insa ca iti va cadea parul daca il vei tot vopsi happy