| SHINeeTaemin a întrebat:

Este adevarat ca ibuprofenul ajuta la indepartarea matretii? Daca da are si efecte adverse? Dau funda

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ibuprofenul are mai multe reactii adverse decat beneficii, nu am auzit chestia asta cu matreata pana acum si nici nu cred ca este adevarat pentru ca eu am luat mult timp ibufrofen si nu am remarcat lipsa matretii

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Are efecte adverse, dar nu cred ca rezolva problema matretii

| Mayuri a răspuns:

A trebuit sa citesc intrebarea ta de vreo 3 ori ca sa ma asigur ca nu am halucinatii laughing Ibuprofenul este un antiinflamator blocheaza ciclooxigenazele I şi II din metabolismul acidului arahidonic, care nu are nimic de a face cu matreata, care e provocata de o nenorocita de ciuperca laughing

| Mayuri a răspuns:

Probabil ca ai fi citit tu pe undeva ca exista la nivelul vaselor de sange a firelor de par o inflamatie,dar este secundara pruritului sau ciupercii,dar rezolvarea matretii nu este nici pe departe rezolvata de antiinflamatoare,ci de produse (in special sampoane,uleiuri, balsamuri, seruri, masti) care ataca ciuperca, cum ar fi Nizoralul.

| SHINeeTaemin explică (pentru Mayuri):

Am citit undeva ca 2 pastile pisate adaugate in sampon ajuta la eliminarea matretii

| Mayuri a răspuns (pentru SHINeeTaemin):

Nu. Deci...nu!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru SHINeeTaemin):

Bună.
Încercarea moarte nu are, dar medicamentul în sine este un antiinflamator. Toate medicamentele chimice au efecte adverse!
Pa, pa.