| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Este adevarat ca iti creste părul dacă îl porți împletit?

12 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

N-are niciun sens.

| FaraNume1245 a răspuns:

Da.

| CdeMetal a răspuns:

Creste mai repede daca pui pe cineva sa te traga de el.
Si acum, serios, nu are nici un sens sa creasca parul daca il tii impletit.

| Aurora99 a răspuns:

Nu,doar sa ti-l forteze sa-l faca ondulat si eventual sa fie mai usor la pieptanat.Insa coafeza mi-a spus clar sa-l las despletit, on special noaptea, ca firele sa respire si sa nu se mai arda. Daca intr-adevar vrei sa-ti creasca, foloseste o masca de par cu cafeina sau sampoane cu extracte de cafeina.Mult succes!

| Anaasstasssssiaa explică:

Va multumesc tuturor pentru răspunsuri. Era doar o curiozitate.

| Mrfear a răspuns:

Nu...parul este natural sa fie desfacut nu prins, deci de ce ar fi mai benefic pentru el sa fie prins? Va creste la fel (daca nu il strangi prea tare incat sa sugrumi parul) dar probabil se vor vedea diferentele mai mult, deoarece nu iti vei mai vedea parul desfacut in fiecare zi, dar el creste la fel de mult.

| pisciutza19 a răspuns:

Parul creste oricum indieferent cum il porti.Asa e natura umana sa ne creasca parul.

| smihai23 a răspuns:

Nu cred că are relevanță cum ți prinzi părul, cu atât mai puțin cred că te ajută să-ți crească. O îngrijire pe măsură cred că ar avea efect.winking

| BlackNight21 a răspuns:

Nu, nu esti adevarat

| BlackNight21 a răspuns:

Nu este adevarat

| Adrianaaaxxx a răspuns:

Nu.i advlaughing)