| Dollicious a întrebat:

Este adevarat ca parul creste mai repede daca este impletit?

Răspuns Câştigător
| TheBlackCrystal a răspuns:

Eu una nu cred in prostii din astea.Dar totusi cine a zis asta ar putea avea dreptate fiindca daca iti tii parul desfacut eu se incurca si cand il piepteni el se rupe, deci devine mai scurt. Daca il tii impletit nu se mai incurca, deci nu se mai rupe si va arata mult mai bine.Dar e important ca atunci cand il impletesti sa nu fii prea strans fiindca asa se rupe din radacina si nu e bine!
Sper ca te-am ajutat! Acum imi dai si mie o funda si vezi ultima mea intrebare sa vezi daca ma poti ajuta si tu pe mine?

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Eu stiu ca, creste mai repede daca il ti prins in coada, mama e hairstilist si de la ea stiu ca daca ti parul prins el creste mai repede.

| eek a răspuns:

Nu.ce i drept daca e tinut impletit.1 nu mai e sufocat de elasticul de par.si 2. nu mai are contact foarte deschis cu factorii din jur care l ar putea degrada...si nu se mai rupe atat de usor. dar nu.nu creste mai repede

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu e adevarat. Parul trebuie sa respire, sa fie liber.

| Dollicious explică:

Intrebam deoarece am breton, si nu-mi place sa fiu cu parul pe fata tot timpul asa ca l-am prins cu agrafa si am observat ca creste mai repede decat atunci cand e liber!

| TeIubesccc a răspuns:

E adevarat. Si eu am incercat si am fost surprinsa sa vad rezultatele. Nu trebuie sa fie neaparat impletit, doar prins in coada thinking

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat pentru ca daca il tii desfacut parul se incalceste foarte repede si se rupe dar totusi este bine si daca il tii prins in coadanu neaparat impletit. Sper ca te-am ajutat. Acum imi dai si mie o funda, asta doar daca vrei. happy

| Diannnaa18 a răspuns:

Acum depinde... Cel putin la mine se vad efectul cu parul impletit, am avut breton dupa ce mi.a crezsut un pic incat sa.l implitesc int`o jumatate de am a crescut destul de mult...

| Cioclu_Sabrina_1994 a răspuns:

La verisoara mea de 7 ani de cand il tine impletit mereu 1 ii creste mai repede 2 nu se ingrasa parul 3 este mai catifelat decat era inainte cand desprins...Eu cred ca fiecare ii creste intr-un mod.Mie imi creste la fel ca si ei

| MelodiaCarolina a răspuns:

Eu una zic ca e o prostie. Daca parul este in coada impletita, parul se face mai cret, mai ondulat. Dar astea nu le stiu.