| ch0c0latemix a întrebat:

Buna!happyeste adevarat ca parul creste mai repede daca il ti prins majoritatea timpului in coc sau impletit?

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Este doar partial adevarat.
adica parul nu creste mai repede, creste la fel ca si cand ar fi desfacut, dar daca este prin intr-un coc sau impletit, firul nu se degradeaza asa usor, asa ca nu mai trebuie sa il scurtezi periodic :d

asta am observat-o chiar eu, iarna il port impletit, pentru ca il am lung si nu-l las pe spate pentru ca se roade de haine si da, nu-i scurtez varfurile asa des ca in restul anului si se vede diferenta

5 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Nu , nu este adevarat.

| PatyKan a răspuns:

Nu cred... Daca vrei sa iti creasca parul mai repede, incearca uleiul de ricin. E si ieftin si eficienthappy

| Julia89 a răspuns:

Crede-ma ca este o totala aberatie
parul trebuie lasat liber daca il prinzi el sta fortat, si treaba asta ca parul prins creste mai repede e doar o senzatie pentru ca nu il vezi mereu pana unde ajunge iar aopi cand ii ai drumu ti se pare mai mare.dar e doar o parere

| Annαsaisnoua a răspuns:

Nu, pentru ca oricum ai tine parul prins, sau dezlegat el are aceiasi ratie de crestere "kiss il poti face sa creasca mai repede daca te piepteni regulat dar nu de prea multe ori, si te speli odata la 3-4 zile si iti tunzi varfurile regulat big grin

| Andra_8863 a răspuns:

Nu chiar daca il ti prins sau il lasi desfacut parul creste la fel de repede sper ca te-am ajutat!happy