| alexandra1111111 a întrebat:

Este bine daca te demachiez cu servetele umede pentru bebelusi?

Răspuns Câştigător
| Rebeca22222 a răspuns:

Nu te spala niciodata cu sapun cum spun altii! Ti se va usca fata! Servetelele umede pentru bebelusi sunt bune pentru demachiere, deoarece nu contin substante daunatoare(ca si alcoolul de exemplu).Le poti folosi fara probleme, insa pe langa ele ai putea sa iti speli fata cu un gel de curatare adecvat tenului tau si sa iti tonifiezi fata cu o lotiune tonica. Sper ca ti-am fost de ajutor!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este recomandat, cel mai bine apă și săpun lichid și tamponare cu un prosop pufos.
Pa, pa.

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Da, pentru mine sunt bune șervețelele acestea ..pentru demachiere. Dar după mă spăl cu apă.

| EuAli a răspuns:

Nu cred ca e o problema

| Kasia a răspuns:

NU!
Daca nu vrei sa te demachiezi asa cum trebuie foloseste macar servetele demachiante, nu pentru bebelusi.Acelea pot lua machiajul insa ma indoiesc ca vor curata tenul in profunzime.
Cand te demachiezi trebuie sa folosesti: lapte demachiant sau lotiune micelara, apoi un gel de curatare, apoi o lotiune tonica si apoi sa iti hidratezi fata cu o crema.de doua ori pe saptamana i n ritualul de demachiere, dupa ce ai folosit gelul de curatare ideal este sa folosesti si un exfoliant pentru a elimina celulele moarte. Daca totusi esti foarte obosita din cand in cand iti poti permite sa folosesti servetele demachiante speciale, insa iti recomand sa te demachiezi asa cum trebuie mai mereu pentru ca altfel tenul va avea de suferit. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu este nici o problemă.
Dar mai bine apă şi săpun.
Te pup!

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Da daca nu ai alte demachiante unii oamenii le folosec si au pielea mai finawinking Pa pa!

| Pişcoţica a răspuns:

Eu cu şerveţele umede folosesc şi nu am nici o problemă.

Cheers. Pişcoţica!