| marianamay a întrebat:

Este bun bicarbonatul de sodiu pentru dinti? ati constatat dupa ce l-ati folosit o albire a dintilor?

7 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Ete bun. atata timp cat il folosesti cu masura! Altfel, iti va afecta smaltul dintilor.

| mona a răspuns:

Este bun pentru albire dar folosit des iti irita gingiile

| BiuL a răspuns:

Da. Da.

| RAY a răspuns:

Da, da rezultate

| OnuOnulică a răspuns:

Doar pentru albire nimic mai mult.

| Denisuca21 a răspuns:

Eu il folosesc o data pe saptamana! big grin

| Mrme a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este bun, dar daca il folosesti foarte des s-ar putea sa ai probleme cu dintii dupa, o sa devina foarte sensibili. Trebuie folosit de 2 - 3 ori pe saptamana, dar daca o sa folosesti in exces s-ar putea sa te doare gingiile, sa nu poti manca mai nimic.