| BeautifulAngel a întrebat:

Este buna acetona de la farmec cu vitamina B5 si uleiuri vegetale?(pentru intarirea unghilorbig grin)? Funda:*

Răspuns Câştigător
| JustABelieber a răspuns:

Eu zic ca e buna.nu am incercat dar am mai auzit pe altcineva ca foloseste si ca e foarte buna.incearca.funda?

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Draga mea, in primul rand trebuie sa stii ceva foarte important: acetona distruge unghia! Doar un dizolvant pentru unghii fara acetona va fi ideal pentru tine.Acetona nu iti intareste unghiile, ci iti confera un aspect mat si uscat.Te sfatuiesc sa nu il folosesti! Chiar daca contine vitamine si uleiuri, tot e periculos.

| cherrybomb a răspuns:

Nu este buna
mai bine iti iei din comert

| CoquineNoire a răspuns:

Am auzit ca si ojele de la farmec sunt f bune, deci si acea acetona mai ales ca are B5 si uleiuri, e buna cu siguranta.

| carminaburana43 a răspuns:

Acetona oricit ar fi ea plina de vitamine tot acetona e si doar ajuta sa nu distruga acetona asa de tare unghiile cind le foloseti dar nu tine locul de itaritorul de unghii.Intreaba pe o vinzatoare ce produse iti recomanda in acest sens si ia pe acela care e mai potrivit buzunarului tau.Dar acetona oricit de buna si plina sa si fie de vitamine de aceea tot acetona ramine si nu intaritor de unghii.