| sweet_5357 a întrebat:

Este o intrebare cam jenanta, dar totusi trebuie sa o pun.Eu vreau sa-mi las breton pentru. a acoperi o cicatrice, dar nu pot pentru ca transpir foarte repede pe frunte si mi se increteste bretonul si nu-mi mai sta bine. Exista ceva sau nu stiu orice care sa nu mai transpir asa pe frunte? Am vazut odata la o fata o pudra care zicea ca daca da nu mai transpira.Deci?

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu stiu incearca fond de ten si pura de fata poate nu mai transpiri

| Psihiatra a răspuns:

Ai putea sa lasi ideea cu bretonul si sa acoperi cicatricea cu fond de ten, pudra sau alte produse cosmetice :) Nu ai dc sa te jenezi...Shi eu am rani si cicatrici care din pacate nu trec :( Daca stii ca nu`ti sta bine cu un anumit tip de freza nu mai incerca.Nu are rost si`ti strici imaginea.Ai putea, totusi, daca vrei sa-l crestisa`l tai cu colt http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0 ceva in genul si sa-l tapezi la baza asa incat sa nu`ti stea exacty pe frunte si asa nu transpiri :) mult noroc

| chupachups1234 a răspuns:

Incearca la farmacie. Pudra de talc? confused

| Selena54 a răspuns:

Si eu am o cicatrice sub ochi pentru ca am cazut cand eram mica laughing si pur si simplu o ador :X:X:X poate pare ciudat dar imi place cum imi sta cu ea. laughing si tu nu ar trebui sa te simti complexata din cauza ei. Dar totusi poti sa iti faci breton si sa iti intrepti parul cu placa. big grin

| DiannaDia a răspuns:

Da nu ar trebui sa-ti fie jena de aceasta intrebare! asa sa mergem la subiect...cicatricea e mare? este in frunte? daca da fa-ti breton si acea fata a spus bine sunt niste pudre speciale pentru asa ceva; sau pentru a nu transpira nu fa mult efort.stai cat mai linistita! FUNDA?

| snowflake a răspuns:

Incearca sa te speli zilnic, de 2 ori cu produse clearasil, crede-ma face minuni la tenul gras.

ah, inca un sfat : lasa complexele tongue

| djhateme a răspuns:

Salut.nu stiu de ce vrei sa iti acoperi cicatricea respectiva.In primul rand nimeni nu este perfect, nu vreau sa incep cu filozofia, dar parerea mea ar fi sa o lasi asa cum este, nu cred ca va fi nici o problema, dar daca totusi te deranjeaza si vrei sa scapi de dansa, eu as spune sa apelezi la un dermatolog, dansul ar fi cel mai in masura sa iti spuna ce sa faci in legatura cu aceea cicatrice.

| Mamona a răspuns:

Am o cicatrice pe obrazul stang... pana la ureche aproape, nu ma doare si uneori chiar uit de ea. ba chiar am iesit in evidenta de multe ori datorita ei. pot spune ca ii multumesc laughing. nu te jena de asa ceva, e doar un semn care te face mai speciala chiar, deci fara complexe. :* Si stii cum e vorba aia,, poarta-te cum ti-e portul si vorbeste cum ti-e vorba", deci daca te simti bine asa, in pielea ta de acum, nu te schimba. pentru nimic. :*