| annempx a întrebat:

Este ok sa îmi pun unghii false, din acelea cu lipici? Adică îmi va afecta unghia (rau?) dacă le tin pentru vreo săptămâna? Dau funda! Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Ralucaaa289 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic.Pentru ca nu aveam unde merge si trebuia sa-mi fac urgent manichiura am procedat la fel.Ia-ti tipsuri. Si sa nu devina o obișnuință ca dupa chiar afectează...

Răspuns Apreciat de Editori
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca iti pui unghii ieftine de la magazin, da, si nu te vor tine nici o zi pentru ca majoritatea au lipiciul prost. Daca chiar vrei unghii frumoase mergi la un salon sau lasa-ti unghiile sa creasca si da-le o forma.

2 răspunsuri:
| Claxon987 a răspuns:

Unghiile facute la salon tin cel putin o saptamana, chiar doua, dar st oribil de incomode, o foarte proasta investitie. Mai bine manichiura semipermanenta. Unghia va fi afectat in ambele cazuri dar isi revine, daca iti pui o data sau daca faci pauza ca unghia sa si revina e ok