| Floryn9 a întrebat:

Este un deodorant care nu lasă urme/ pete pe tricouri, bluze, etc?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NIVEA Invisible for Black & White Antiperspirant Clear Stick a fost conceput pentru a nu lăsa urme pe piele sau pe îmbrăcăminte. Totodată, ajută la prevenirea apariției petelor galbene de pe haine.

| awspam a răspuns (pentru sierra1):

Nivea contine alergeni in el sau nu?
de unde sti ca e recomandat cuiva daca nu sti din ce e facut?

| sierra1 a răspuns (pentru awspam):

Tu ești alergic la ceva sau nu?

| dullcat a răspuns (pentru awspam):

Daca vrei sa afli de posibili alergeni sau alte ingrediente daunatoare, poti folosi aplicata Inci Beauty pentru telefon.Scanezi codul de bare si iti arata lista de ingrediente (cele nocive sunt trecute cu rosu/portocaliu, cele ok cu galben, cele bun cu verde) plus un scor de la 0 la 20 (cu cat e mai mare, cu atat e mai bine).

Nu ti-as recomanda de la Nivea (aici e siteul aplicatiei mentionate mai sus) https://incibeauty.com/......perspirant dupa cum poti vedea au note extrem de mici, cu rosu.

https://incibeauty.com/search/k/NIVEA%20%20Antiperspirant

| Floryn9 explică (pentru sierra1):

Am încercat și acest stick, tot lasă urme.

| sierra1 a răspuns (pentru Floryn9):

Atunci mai așteaptă nițel până se inventează ceva pentru tine

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca depinde in general si de modul de aplicare si de materialul hainelor, nu doar de produs.

De exemplu eu folosesc deodorant solid crema, de la Nala, si nu am probleme.Insa mamei ii lasa urme pe bluzele ei din materiale sintetice (plus ca stiu sigur ca ea si foloseste mai mult decat e necesar).

| gabicoo a răspuns:

Esteeeee! Să shtieeeeeeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La amwey

| Noname369 a răspuns:

Trasnpiblock roll-on, eu îl am și e foarte bun, nu miroase, reduce transpirația, nu pătează hainele, costă 20 de lei în farmaciile Dr. Max, iar la catena 40 de lei, și durează destul de mult!