| Lidiaionela a întrebat:

Este vreo problema daca port argint cu ceva care nu e metal pretios? Adica se poate "strica" argintul sau ceva de genul acesta?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Argintul oricum se oxideaza in contact cu aerul de aceea iti recomand sa freci bijuteriile din argint cu pasta de dinti ca sa le curati.Nu are nicio treaba cu ce il porti.

| gelu1970 a răspuns:

Da. o sa alterezi argintul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu are nimic, să iti zic ceva: Argintul e singurul metal care din câte se aude te poate proteja de lucruri rele. Pe lângă metalul nu are nici o treaba. Baftă.

| hamsterita29 a răspuns:

Eu am mai purtat combinatia metal-argint si nu a patit nimic argintul in comparatie cu alte metale pretioase