| anonim_4396 a întrebat:

Eu am ochii verde-inchis nu prea se observa ca sunt verzi decat daca te uiti cu atentie sau la lumina ce machiaj mi-ar scoate culoarea mai in evidenta sa se vada ca sunt verzi?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Verde deschis.

| arrriadna a răspuns:

Dermatograful: negru, verde inchis, mov inchis, maro deschis, gri sidefat.
Rimelul negru sau verde.
Un strat fin de fard alb sau crem sau maro f deschis si sidefat chiar peste dermatograf, la baza genelor.
O f slaba creionare a sprancenelor cu dermatograf in nuanta lor naturala.
Bretonul. Sau felul in care te coafezi.
Si toate astea combinate ar trebui sa aiba efect cumulat.

| LightBlue a răspuns:

Incearca alb...