| Maiia69 a întrebat:

Heybatting eyelashes`

Ce machiaj scoate in evidenta ochii verzi? ce culori ar trebui sa folosesc?´

kiss funda

Răspuns Câştigător
| jolie a răspuns:

Si eu am tot ochii verzi iar cel mai des ma machiez cu gri creion negru si rimel si mi sta super la fel mai fol ciocolatiu si mov culorile astea scot cel mai tare in evidenta ochii verzi succes

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu sunt tot blonda cu ochii verzi, si pot sa-ti spun din lunga mea experienta, ca cel mai mult ma avantajeaza rozul (cald) sau un mov spre roz. Verdele si rosu sunt culori complimentare, si, drept urmare, se potrivesc cel mai bine, si scot cel mai mult in evidenta una pe cealalta, atunci cand sunt alaturate. Vei observa, ca atunci, cand te vei machia cu roz (amestec intre rosu si alb), ochii tai vor parea si mai verzi, vor capata o cuvoare mai vie, mai stralucitoare, mai clara, mai bine definita. Vei fi si mai frumoasa. Succes!

| Lora a răspuns:

Movul si griurile

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde si de formatul ochiului. Daca pleoapa este exoftalmica (adica mai proeminenta si iesita in afara) alege maro si nuante de maro pentru a-i da profunzime si a o estompa pentru a scoate in evidenta culoarea.
Daca nu - poti, in functie de varsta sa alegi - mov (roz, mov - pentru tineri) si gri pentru orice varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maro-roscat, auriu si argintiu scot ochii verzi in evidenta si un rimel albastru-bleumaren iti face o privire senzuala

| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Verde deschis-turcoaz strălucitor; nuante de maro si violet; violet sau pruna. ceva de genul big grin

| OanaBrunette a răspuns:

Eu zis urmatoarele culori: roz, mov, galben, gri sidefat.culori calde care sa fie in textura cu verdelehappy

| Dumy123 a răspuns:

Albastru...