| creatza_2579 a întrebat:

Eu am parul ondulat si diminetza cand merg la scoala trebuie sa il pieptan dar mi se umfla stiti cumva cum pot face ca sa nu se mai umfle? sau daca as putea sa il indrept dar fara placa ca sa nu mi se arda?

4 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

Poi...si eu am aceeasi problema dar mie imi placelaughingeu mai dau cu mana pe el sa se mai indrepte putin cand se umfla prea rau.Du`te la magazin e samponul ala de la Syos pentru par drept. daca nu cauta balsam pe la magazine nu stiu...sau mai bine intrebi la coafor poate stiu fetele alea vreo masca ceva.

| ρіsөyαşμℓxXxŧαμxXxαℓyηŧαŧ a răspuns:

Si eu am parul destul de ondulat si dimineata la scoala pur si simplu dau cu putina apa pe el ca sa se formeze ondulii frumosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l ai ondulat nu trebuie pieptanat de cat inainte sau dupa baie.Pentru ca e normal sa se umfle.Cat despre indreptatul fara placa, nu stiu.Era balsamul de la Sunsilk dar nu se mai fabrica din pacate.SucceS:*

| alexandru_2302 a răspuns:

Cunosc persoane cu parul ondulat si din cate am auzit de la ei, parul ondulat nu trebuie pieptanat ci din contra daca vrei sa arate mult mai frumos trebuie sa-l dai cu spuma...iti va sta super:*