| Maryyyaa a întrebat:

Eu am parul saten închis, dacă îmi pun vopsea saten deschis va ieși fix saten deschis sau trebuie sa ma vopsesc de mai multe ori pentru rezultatul dorit?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Va fi o nunanță mai deschisă decât ești acum dar mai inchisă decât poza de pe cutia vopselei

| Maryyyaa explică (pentru sierra1):

Dar de cate ori trebuie sa ma vopsesc ca să ajung la saten deschis?

| sierra1 a răspuns (pentru Maryyyaa):

Cu ești o cifră să iți spun exact, cu zecimale. Dă-te odată, de două ori,... OK?

| MiLoulou a răspuns:

Daca te vopsesti acasa, asa cum a zis si sierra, vei obtine o nuanta mai inchisa decat cea care exemplifica rezultatul pe cutie.
Daca vrei sa obtii nuanta din prima ar trebui sa iti decolorezi intai parul si abia mai apoi sa te vopsesti. Doar ca atentie, decolorarea poate sa iti arda parul daca nu respecti intocmai instructiunile de pe produs.